شهید سر لشگر عباس دوران

شهید سر لشگر عباس دوران در 20 مهر سال 1329 در شیراز به دنیا آمد . وی پس از تکمیل دوره متوسطه به دانشکده خلبانی رفت و دوره مقدماتی را گذراند و پس از آن به آمریکا اعزام شد . مدت سه سال در آمریکا آموزش تخصصی خلبانی را طی نمود . وی به ایران بازگشت و در نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران خدمت نمود . سر انجام جنگ تحمیلی آغاز شد . شهید دوران در طول مدت جنگ بیش از 120 پرواز جنگی داشت و این رکورد در نیروی هوایی دست نیافتنی است که دوران این رکورد را کسب کرد . وی از نظر سیاسی دو بار دولت عراق را تضعیف نمود ؛

صدام در بیانیه ای که در تلویزیون عراق پخش شده بود گفته بود به هر خلبان ایرانی که بتواند 50 مایلی بصره بیاید حقوق یک سال نیروی هوایی عراق را به او جایزه خواهم داد . کمتر از سه ساعت پس از پخش این بیانیه ، شهید عباس دوران به همراه شهیدان حیدریان و یاسینی به لیدر پروازی شهید دوران نیروگاه بصره را بمباران کردند .

صدام اعلام کرده بود شهر بغداد از امنیت بالایی برخوردار است و سران غیر متعهد را به بغداد دعوت کرده بود . شهید دوران اعلام داشت که اجلاس سران غیر متعهد باید لغو شود . وی به همراه خلبانان تیز پرواز به سمت عراق پرواز کرد . قبل از پرواز اظهار داشته بود که 90 % بر نمی گردیم . هواپیمای دوران مورد هدف پدافند هوایی بغداد قرار گرفت .

شهید دوران به کاظمیان دستور ایجکت داد و کاظمیان از هواپیما خارج شد . شهید عباس دوران با رشادت تمام خود را به محل اجلاس سران غیر متعهد رساند و به ساختمان برخورد کرد . پیکر مطهر ایشان پس از 20 سال به وطن باز گردانده شد . اینک  مزار ایشان در گلزار شهدای دار الرحمه شیراز می باشد .

/ 1 نظر / 29 بازدید
بهترين فروشگاه ساز فايل

سلام وبلاگتو ديدم مطالب جالبي داشتي ما هم يه سايت راه انداختيم بهترين فروشگاه ساز فايل wada.ir با ثبت نام تو اين سايت يک فروشگاه رايگان به شما داده ميشه که ميتونيد فايل هاي کامپيوتريتون رو براي فروش داخلش بزاريد و از فروش نامحدود اين فايلها براي خودتون يه درآمد خوب داشته باشيد. چي؟؟؟؟؟ فايل نداريد؟؟؟؟؟ اشکال نداره در سايت ما فايل هاي کاربراي ديگه هم تو فروشگاه شما براي فروش گذاشته ميشه و شما از فروش هر کدوم ار فايل هاي کاربراي ديگه 35 % مبلغش رو دريافت ميکنيد.يعني شما حتي بدون داشتن فايل ميتونيد فقط با ثبت فروشگاه و تبليغ اون تو وبلاگتون از فروش فايل هاي کاربراي ديگه کسب درآمد کنيد ثبت نام رايگان و سادست. ضرر نميکني حتما يه بار امتحانش کن مطمئنم به کارت مياد. اگه سوالي داشتي اطلاعات تماس من نو سايت هست. مسعود خاکي- مدير ساسيت wada.ir